Prečo kompresia

Kompresné podkolienky - ich funkcia a použitie...

 
 • Všetky kompresné podkolienky COLLM majú antibakteriálnu úpravu s aktívnymi biogénnymi jóntami striebra (Ag+) implantovanými do jadra vlákna.
 • Kompresia podporuje prietok krvi a zvyšuje okysličenie svalov, znižuje poškodenie svalovej hmoty pri dlhotrvajúcej zátaži, umožňuje rýchlejšie odbúravanie  kyseliny mliečnej a zároveň napomáha k rýchlejšej regenerácii.
 • Pri problémoch s opuchom končatín (žilná nedostatočnosť, kŕčové žily, varixy).
 • Znižujú opuch nôh a bolesti svalov.
 • Zvyšujú výkonnosť a minimalizujú vibracie svalstva.
 • Pri cestovaní v rôznych dopravných prostriedkoch (lietadlá – syndróm economy-class, autobusy, auta – dlhšie cesty na dovolenou k moru atd.).
 • Ako prevencia proti opuchom a kŕčovým žilám.
 • V tehotenstve, vhodné pre budúce maminky.Kompresni_podkolenky_na_beh
 • Urýchľujú a podporujú regeneráciu po športovom výkone, najmä tam, kde dochádza k prílišnému zaťaženiu dolných končatín.  

Kompresné podkolienky a ich využitie ...

 • Kompresné podkolienky a návleky na beh
 • Na bicykel, triatlon, basketbal, volejbal, hádzanú, florbal, inline korčule.
 • Ako podporné kompresné podkolienky na nordic-walking, turistiku.  
 • Zjazdové aj bežecké lyžovanie.
 • Pri dlhodobom státí a sedení napr. sedavé zamestnanie
 • Pri cestovaní v rôznych dopravných prostriedkoch (lietadla – syndróm economy-class, autobusy, auta – dlhšie cesty na dovolenou k moru, služobné cesty atď.)
 • Pri pocite chladných nôh, vďaka rýchlejšiemu prekrveniu končatín okysličenou krvou, zahrejú omnoho rýchlejšie a lepšie, než teplé ponožky.

 


Opuchy nôh, rovnako ako kŕčové žily sú bežnou civilizačnou chorobou, pri ktorej žily dolných končatín nedokážu dostatočne rýchle odvádzať krv z nôh späť do srdca. Časť krvi sa preto hromadí v končatinách, kde spôsobuje opuchy, bolesť alebo pocit ťažkých nôh, napätie - pálenie nôh. Pri napnutí svalu sa krv pomocou žilných chlopní navádza správnym smerom a dopravuje sa do srdca. Pokiaľ však chlopne nefungujú správne, krv prúdi oboma smermi  a riadne neodteká. Tok krvi sa tak výrazne spomaľuje, hromadí sa a môže v cievach vytvárať nebezpečné zrazeniny (odborníci potom hovoria o trombóze). V prípade nedostatočnej funkcie žilných chlopní, keď žily strácajú elasticitu sa tiež objavujú kŕčové žily, ktoré vystupujú na povrch kože. Vzniku a tvorbe kŕčových žil a opuchov nôh môžeme do určitej miery predchádzať. 

Jedným z mnoho dôležitých faktorov je pohyb. Vhodná je chôdza, nordic-walking, jazda na bicykli, beh, plávanie. Veľmi užitočné je aj nosenie kompresných podkolienok (pančuchy na kŕčové žily), kde ich špeciálna lievikovitá konštrukcia, rozdeľuje sílu kompresie v rôznych častiach podkolienky. V oblasti členku je kompresia najvyššia a smerom hore postupne klesá, vďaka tomu podkolienky efektívne napomáhajú cirkulácii krvi smerom nahor k srdcu, tím podporujú prietok krvi a zvyšujú okysličenie svalov. Najskôr sa kompresné pančuchy používali hlavne v zdravotníctve, dnes už sa však kompresné podkolienky a návleky vo veľkom používajú aj v športe.

 

Vhodné cviky pre prevenciu vzniku alebo zmiernenie obtiaží pri kŕčových žilách a opuchoch nôh.

Ranné striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou trénuje cievy. Končte vždy studenou vodou.

Dávajte často nohy hore do zvýšené polohy, ktorá bráni hromadeniu krvi.

Sadnite si alebo ľahnite na chrbát a krúžte členkami striedavo oboma smermi.

Prepínajte a krčte prsty na nohách a priehlavky.

Napodobujte jazdu na bicykli vlahu.

Ak musíte dlho dobu sedieť, aktivujte pravidelne „svalovú pumpu“ krúžením a kývaním nôh. 

V našich výrobkoch používame funkčné antibakteriálne materiály s obsahom striebra, vysokým odvodom vlhkosti a špeciálne ploché švy. Viac o technológii výroby a používaných materiáloch sa dozviete tu...


Produkty značky COLLM sú vyrobené v Českej republike a na ich testovaní sa podieľajú vrcholoví športovci.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie